ФОН

  во

  Пред министерството за одбрана ќе биде организирана официјалната церемонија за пречек на Фон дер Лаин, по што следуваат тет-а-тет средба со министерката за ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Германската министерка за одбрана Урсула фон дер Лаин утре ќе престојува во официјална посета на Република Македонија. Пред министерството за одбрана ќе биде ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Германската министерка за одбрана Урсула фон дер Лаин утре ќе престојува во официјална посета на Република Македонија. Пред министерството за одбрана ќе биде ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Германската министерка за одбрана Урсула фон дер Лаин утре ќе престојува во официјална посета на Република Македонија. Пред министерството за одбрана ќе биде ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Германската министерка за одбрана Урсула фон дер Лаин утре ќе престојува во официјална посета на Република Македонија.Пред министерството за одбрана ќе биде ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Како еден од најстарите прогресивни театарски фестивали во регионот, без каков било прекин во долгата низа од 43 изданија, Младиот отворен театар или ако ...
  сите 8 | | | веќе видена

  ХТЦ размислуваат за интересна промена во стратегијата, која е поврзана со ангажирањето на партнер во создавањето на нивните идни смартфони. Тоа значи дека ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Германија не исклучува долгорочно присуство на нејзините вооружени сили во регионот на Блискиот Исток, изјави германската канцеларка Урсула фон дер Лејен за ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Германија не исклучува долгорочно присуство на нејзините Вооружени сили во регионот на Блискиот Исток, изјави денеска германската канцеларка Урсула фон дер ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Германија не исклучува долгорочно присуство на нејзините Вооружени сили во регионот на Блискиот Исток, изјави денеска германската канцеларка Урсула фон дер ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Во изминативе неколку недели, во градот Кемниц во источна Германија разгореа тензиите околу прашањето со мигрантите и стапката на криминалот. Протестите на ...
  сите 14 | | | веќе видена