Фокс

  во

  Американскиот медиумски магнат Самер Редстон, сопственик на „Си-би-ес“, „Ем-ти-ви“, „Парамаунт“ и други, почина синоќа на 97 години, извести семејниот холдинг ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Американскиот медиумски магнат Самер Редстон, сопственик на „Си-би-ес“, „Ем-ти-ви“, „Парамаунт“ и други, почина синоќа на 97 години, извести семејниот холдинг ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Претседател на управниот одбор на Си Би Ес и Виаком беше до 2016 година, кога поради нарушено здравје отстапи од должноста, додека неговото семејство, ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Американскиот медиумски гигант Волт Дизни го затвори брендот „20th Century Fox“, едно од најпознатите имиња во индустријата за забава. Студио филмското студио ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека неговиот однос со кинескиот претседател Си Џинпинг се влошил од избувнувањето на пандемијата на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Трамп рече дека последиците од коронавирусот се полоши од економските судири, поради смртта на голем број луѓе и запирањето на секојдневниот живот ширум ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп во вторникот рече дека неговиот однос со кинескиот претседател Си Џинпинг се влошил по избивањето на пандемијата од ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Тајната служба потврди дека едно лице било застрелано во близина на Белата куќа Американскиот претседател Доналд Трамп беше набрзина изведен од брифинг пред ...
  сите 56 | | | веќе видена

  САД планираат да го намалат своето воено присуство во Авганистан на „помалку од 5.000“ до крајот на ноември, изјави американскиот министер за одбрана Марк ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Едно лице загина, а најмалку 20 се повредени во денешниот инцидент со пукање за време на собир во Вашингтон, јавуваат американските медиуми. Како што наведува ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Лидерот на Југозападната дивизија, Хјустон Рокетс го совлада лидерот на Пацифичката, Лос Анџелес Лејкерс со 113-97 во најинтересниот натпревар во НБА вечерва. ...
  сите 117 | | | веќе видена