Флорентино Перез

  во

  Шефовите на Реал Мадрид го следатодблизу бразилскиот талент на Фламенго, Рениер Жесус. Според „Сан“, Флорентино Перез и неговите соработници дури работат на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Оваа недела се појавија стории кои велеа дека Рафаел Варан размислува за заминување од Реал Мадрид по крајот на сезоната, „кралевите“ веќе кројат планови за ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Реал Мадрид, Герет Бејл може да одигра клучна улога во привлекувањето на играчот за врска на Манчестер Јунајтед Пол Погба на „Сантијаго Бербабеу“. ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Реал Мадрид, Герет Бејл може да одигра клучна улога во привлекувањето на играчот за врска на Манчестер Јунајтед Пол Погба на „Сантијаго Бербабеу“. ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Угледните мадридски медиуми ги издвоија Герет Бејл и Дани Себајлос како најзагрозени играчи во првиот тим на Реал Мадрид по враќањето на Зинедин Зидан, од ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Угледните мадридски медиуми ги издвоија Герет Бејл и Дани Себајлос како најзагрозени играчи во првиот тим на Реал Мадрид по враќањето на Зинедин Зидан, од ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Весникот АС направи анализа за можноста Пол Погба да се пресели на Бернабеу откако самиот играч откри дека сонува за настап во Реал и под водство на Зинедин ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Враќањето на Зинедин Зидан во Реал Мадрид израдува многу фанови и фудбалски легенди на „кралскиот клуб“, а во оваа група спаѓа и легендарниот Карло Анчелоти ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Пред Реал Мадрид е лето во кое ќе има многу промени кога во прашање е реконструкцијата на играчкиот кадар и веќе сега е јасно дека ќе има многу промени. ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Синоќешната изјава на Винисиус Жуниор дека го одбрал Реал наместо Барса и покрај тоа што клубот од Камп Ноу му понудил повеќе пари не помина добро во ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Тони Крос е фудбалерот што е главна желба на ПСЖ за летниот преоден рок, откако „светците“ најавиле ремонт на средниот ред по најновото разочарување во Лигата ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Рафаел Варан од Реал Мадрид размислува да го напушти клубот, иако клубот што би сакал да го донесе мора да има многу пари. Манчестер Јунајтед, Баерн Минхен и ...
  сите 33 | | | веќе видена