Флорентино

  во

  Според пишувањата на Спортмедиасет, Реал Мадрид сака да го ангажира Пауло Дибала, „кралевите“ на Јувентус му нудат пари и да си одберат еден фудбалер од Иско и ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Според пишувањата на Спортмедиасет, Реал Мадрид сака да го ангажира Пауло Дибала, „кралевите“ на Јувентус му нудат пари и да си одберат еден фудбалер од Иско и ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Елиминацијата во осминафиналето од Лигата на шампионите го натера Флорентино Перес да се вклучи на фудбалскиот пазар и да бара нов „галактико“, а се чини дека ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Флорентино Перез, газдата на Реал Мадрид уште сега има планови како ќе реагира не само ова лето на трансфер пазарот, туку и во 2021 и во 2022 година. Тој имал ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Реал Мадрид, односно неговиот претседател Флорентино Перез направи план од кој нема намера да отстапи и со кој сака неговиот тим да биде доминантен и во ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Раководството на Реал Мадрид поради пандемијата на коронавирус и драстичниот пад на приходите, најверојатно, ќе биде принудено да ги замоли играчите да ги ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Агентот на Герет Бејл одново го навлече гневот на Реал Мадрид и навивачите. Тој изјави дека неговиот клиент нема намера да си замине и ќе продолжи да ја зема ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Луиш Фиго во изминативе неколку дена беше во центарот на вниманието во шпанската спортска јавност, од едноставна причина што се навршија 20 години од неговиот ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Реал Мадрид во девет дена одбележа два големи јубилеи кои се поврзани со најголемиот ривал Барселона, поточно додаваат сол на раната на каталонскиот тим. Прво ...
  сите 56 | | | веќе видена