Фленсбург

  во

  Актуелниот европски и македонски ракометен шампион Вардар ги дозна противниците од групната фаза во Лигата на шампионите. РК Вардар ќе игра во силна група ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Новата сезона во Лигата на Шампионите нашиот ракометен шампион Вардар ја почнува во Брест, Белорусија. Во првото коло од групата во ЕХФ лигата на шампионите, ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Нецел ден по ждрепката во Лигата на шампионите, тимовите и натаму ги изнесуваат првичните импресии. Вардар е во групата А заедно со ПСЖ, Келце, Пик Сегед, ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Ракометарите на Вардар предмалку ги добија противниците во групната фаза од Лигата на шампионите. „Црвено-црните“ се во група со ПСЖ (Франција), Пик Сегед ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Новата сезона во Лигата на Шампионите нашиот ракометен шампион Вардар ја почнува во Брест, Белорусија. Во првото коло од групата во ЕХФ лигата на шампионите, ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Ракометарите на Вардар предмалку ги добија противниците во групната фаза од Лигата на шампионите. „Црвено-црните“ се во група со ПСЖ (Франција), Пик Сегед ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Марија Ковачева Каква сезона ќе има Вардар не зависи само од противниците, туку и од фановите. Добро е познато дека македонскиот тим ја има најгласната и ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Вардар ги дозна противниците во ракометната Лига на шампиони за идната сезона, а тоа се Порто, Келце, Мешков Брест, ПСЖ, ПИК Сегед, Фленсбург и Елверум. Според ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Новата сезона во Лигата на Шампионите нашиот ракометен шампион Вардар ја почнува во Брест, Белорусија. Во првото коло од групата во ЕХФ лигата на шампионите, ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Европската ракометна федерација веднаш по жрепката за новата сезона во Лигата на шампионите, го одреди и распоредот на натпревари. Новата сезона стартува на ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Во првото коло до А групата од ЕХФ лигата на шампионите, Вардар ќе гостува кај Мешков во Белорусија. Според календарот, првото коло е закажано за 16/17 ...
  сите 73 | | | веќе видена