Фленсбург

  во

  Ракометарите на „ППД Загреб“ приредија вистинска сензација на почетокот на второто коло од Лигата на шампионите со победата над германскиот првак „Фленсбург“ и ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Лигата на шампионите денеска се одиграни последните пет средби од првото коло, кои минаа во доминација на гостинските екипи, па, така, Пик Сегед славеше над ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Откако од 2010 година се игра систем со фајналфор во Лигата на шампионите во ракомет, ниту еден клуб не ја одбранил европската титула во следната сезона. ...
  сите 149 | | | веќе видена

  Денеска почнува новата сезона во ракометната Лига на шампиони, Вардар и Металург и оваа сезона се дел од клупската европска елита во овој спорт, особено ќе ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Пред почетокот на новата сезона во Лигата на шампионите, на официјалната страна на ЕХФ излезе листа на десет фаворити за освојување на трофејот, а на неа по ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Пред почетокот на новата сезона во Лигата на шампионите, на официјалната страна на ЕХФ излезе листа на десет фаворити за освојување на трофејот, а на неа по ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Пред почетокот на новата сезона во Лигата на шампионите, на официјалната страна на ЕХФ излезе листа на десет фаворити за освојување на трофејот, а на неа по ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Половичен ефект за македонските репрезентативци во второто коло од Бундес-лигата. Рајн Некар за кого настапува Филип Талески, продолжи во ист ритам. „Лавовите“ ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Ексклузивно за „Спортмедиа" говореше македонскиот ракометар во редовите на германскиот клуб Рајн-Некар Левен, Филип Талески. Нашиот репрезентативец успеа ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Македонскиот ракометен репрезентативец во редовите на бундеслигашот Рајн Некар Ловен, Филип Талески новата сезона ја почна со освоениот Супер куп на Германија. ...
  сите 11 | | | веќе видена