ФК

  во

  Се одигра 13-тото коло во Втората Македонска фудбалска лига – Запад. Гостиварските екипи Генч Калемлер и ФК Гостивар играа во различни денови во ова коло. ФК ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Вчерашната слика на дуелот меѓу Ренова и Победа во 20. минути ретко кој може да ја заборави, а се чини најмалку лекарскиот тим на домашниот тим. Напаѓачот на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Најдобриот фудбалер на Победа во оваа сезона, американскиот интернационалец Киријан Нвабуезе се огласи со јавен демант околу пишувањата дека на вчерашниот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Посочената судиска тројка уште од стартот на натпреварот покажа дека во Тетово пристигна со оданпред подготвено сценарио, во кое ФК Тетекс треба да загуби. ...
  | | веќе видена