ФК

  во

  Првите мечеви од осминафиналето на Купот на Македонија донесоа очекувани резултати во кои фаворитите направија предност пред реваншот, освен Вардар, кој одигра ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Првите мечеви од осмина-финалето на Купот на Македонија донесоа очекувани резултати во кои фаворитите направија предност пред реваншот, освен Вардар, кој ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Првиот тренер на фудбалскиот клуб Гостивар, Менсур Јакупи денес поднесе неотповиклива оставка од функцијата. После четири одиграни кола во Втората МФЛ – Запад, ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Екипата на Вардар стигна до третиот триумф во петтиот натпревар во ПМФЛ сезонава, откако го победи Шкупи со 2:1. „Црвено-црните“ губеа по првото полувреме со ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Во новата сезона од Втората лига - Запад после четири кола ФК Тетекс нема ниту еден триумф, еднаш нерешено и три порази, а последниот го претрпе во саботата од ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Директорот на ФК Црвена Звезда, Звездан Терзиќ, во пошироко интервју за белградски Курир одговори и на прашање кое е табу тема но и мит меѓу навивачите на ...
  сите 106 | | | веќе видена