Фиорентина

  во

  Италијанските власти објавија нов, поопширен извештај за изненадната смрт на капитенот на Фиорентина Давиде Астори, кој соиграчите го пронашле мртов во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Италијанските власти објавија нов, поопширен извештај за изненадната смрт на капитенот на Фиорентина Давиде Астори, кој соиграчите го пронашле мртов во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Италијанските власти објавија нов, поопширен извештај за изненадната смрт на капитенот на Фиорентина Давиде Астори, кој соиграчите го пронашле мртов во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Италијанските власти објавија нов поопширен извештај за изненадувачката смрт на капитенот на Фиорентина, Давиде Астори. Утврдено е дека Астори на 32 години ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Нови детали од „Фудбал Ликс“ овој пат познатиот менаџер е во прв план. Од ден во ден во јавноста се појавуваат бројни информации поврзани со фудбалерите и ...
  | | веќе видена

  Италијанскиот фудбалски експерт Клаудио Раниери е новиот менаџер на англиски Фулам. Фулам официјално соопшти дека нов менаџер на клубот е искусниот Италијанец ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Фиорентина оваа сезона значително го промени составот, па многумина им предвидуваа позиција во долниот дел од табелата. Меѓутоа „Виола“ во овој момент се наоѓа ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Тешко е да се предвиди што ќе се случува, но јасно е дека претпоставената суперлига ќе влијае на националните лиги и на љубителите на фудбалот во тие земји По ...
  сите 13 | | | веќе видена