Филозофскиот

  во

  Длабоко скриена во сенка на Старата чаршија и бројните споменици настанати во процесот на преобразување на архитектонскиот лик на главниот град на Макеоднија, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Повеќе од 500 доктори, медицински сестри и специјализанти ја посетиле Балканската школа на педијатри што за првпат се одржа во хотелот „Александар Палас“ од 12 ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Повеќе од 500 доктори, медицински сестри и специјализанти ја посетиле Балканската школа на педијатри што за првпат се одржа во хотелот „Александар Палас“ од 12 ...
  сите 9 | | | веќе видена

   И додека некои се задоволни да тонат во просекот и сивилото на својата професија, Добри Јовески е пример за човек кој ја обожава својата и во неа се вложува ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Охрид, 14. септември 2018 (ИНПРЕС) – Градоначалникот на општина Дебрца Зоран Ногачески оствари средба со проф. д-р Виктор Лилчиќ Адамс, од Филозофскиот ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Компјутерот и телефонот ги променија навиките на децата за игри во природа и надворешен амбиент. Некогаш улиците биле место каде се одвивале детските игри, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во скопските општини Центар, Карпош, Чаир, Ѓорче Петров, Кисела Вода и Аеродром од овој месец почнува да се спроведува пилот проектот „тандем-партнер ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Утре ќе се одбележи 17-годишнината од терористичките напади извршени од пилоти-самоубијци во САД, а некако во исто време, кај нас, академиците ќе извршат ...
  сите 120 | | | веќе видена

   Тоа беше посочено на Конференција за мигранти и бегалци „Одговорности и одговори“ што во организација на Меѓународната организација за бегалци на ОН (ИОМ) од ...
  сите 5 | | | веќе видена