Филипините

  во

  Милијардерот Едгар Сиа (40) , еден од најбогатите жители на Филипините, го опиша своето искуство во книгата “Животни принципи”, каде ги советува родителите ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Швајцарската компанија Massoel Shipping ангажираше тим za ослободување на 12-те членови на екипажот киднапиран на товарен брод од страна на пирати крај брегот ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Бројот на жртвите од тајфунот Мангхут и монсунските дождови на Филипините достигна 127 лица, јави ДПА, повикувајќи се на податоци на локалната полиција. Вкупно ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Манила, 22 септември 2018 (МИА) - Бројот на жртвите од тајфунот Мангхут и монсунските дождови на Филипините достигна 127 лица, јави ДПА, повикувајќи се на ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Бројот на жртвите од тајфунот Мангхут и монсунските дождови на Филипините достигна 127 лица, јави ДПА, повикувајќи се на податоци на локалната полиција.Вкупно ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Бројот на жртвите од тајфунот Мангхут и монсунските дождови на Филипините достигна 127 лица, јави ДПА, повикувајќи се на податоци на локалната полиција. Вкупно ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Бројот на жртвите од тајфунот Мангхут и монсунските дождови на Филипините достигна 127 лица, јави ДПА, повикувајќи се на податоци на локалната полиција. Вкупно ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Припадници на филипинската војска и полиција присилно евакуираа жители од пет села загрозени од лизгање на земјиштето, кое однесе десетици куќи и уби најмалку ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Припадници на филипинската војска и полиција присилно евакуираа жители од пет села загрозени од лизгање на земјиштето, кое однесе десетици куќи и уби најмалку ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Македонија соработува со Соединетите Американски Држави во антитерористичките напори и е членка на Глобалната коалиција за пораз на Исламаска држава, стои во ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Најмалку четири лица, меѓу кои и дете, загинале во свлечиште кое однело околу 30 куќи во централните делови на Филипините, а се стравува дека десетина луѓе се ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Најмалку четири лица, меѓу кои и едно дете, загинаа, а десетици други се водат како исчезнати, при лизгање на земјиштето во централниот дел на Филипините. ...
  сите 30 | | | веќе видена