Фиат

  во

  Како што соопшти МВР, вчера во 13:05 часот на ул.„Партизанска“ во Битола товарно возило „Фиат Панда“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.А.(29) од ...
  сите 140 | | | веќе видена

  Тригодишното девојче кое беше повредено во сообраќајната несреќа на булеварот Србија е оперирано и се наоѓа на клиниката за Детска хирургија каде ќе остане и ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Вчера околу 12.00 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на булевар „Александар Македонски“ патничко моторно возило „Фиат Браво“ со ...
  сите 140 | | | веќе видена

  Вчера околу 12 часот на булеварот „Александар Македонски“ во Автокоманда, било повредено 16-годишно девојче кое веднаш било пренесено во клиничкиот центар во ...
  сите 140 | | | веќе видена

  Во Секторот за внатрешни работи Скопје вчера околу 12 часот било пријавено дека на булевар „Александар Македонски“ патничко моторно возило „Фиат Браво“ со ...
  сите 140 | | | веќе видена

  Шеснаесетгодишно девојче се здобило со тешки повреди откако во него удрило автомобил во скопската населба Автокоманда. Според информациите на МВР, вчера околу ...
  сите 140 | | | веќе видена