ФИА

    во

    Новите болиди на патеките би требало да се најдат веќе за две години, а Формула 1 денес откри како би требало да изгледаат. Дизајнот на болидите кои на ...
    сите 3 | | | веќе видена

    Претседателот на Меѓународната автомобилистичка федерација (ФИА) Жан Тод ги отфрли гласините дека најпрестижниот автомобилски шампионат – Формула 1 – во иднина ...
    сите 16 | | | веќе видена