ФФМ

  во

  Дополнителниот судија Дарко Стојчевски од Скопје е човекот за кого најмногу зборува скопската фудбалска јавност откако во Тетово, случајно или , не виде чист ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Дел од спортовите во Охрид се наоѓаат во незавидна состојба. Со исклучок на машката ракометна екипа која се натпреварува во супер лигата, поради немање пари ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Регионалната фудбалска лига за земјите од поранешна Југославија не е илузија, туку сериозен проект којшто е предвидено да почне во септември 2018 година, велат ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Вчера во Македонија се одигра дербито на колото помеѓу Шкендија и Вардар и Тетово кое и овој пат не помина без контроверзна одлука. Во 38-та минута Најдовски ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Вардар со 1-0 го загуби дербито со Шкендија во Тетово, но Вардарци со право се бесни на судиите кои не им признаа чист погодок на Филип Најдовски. Македонија ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Шефот на стручниот штаб на Вардар, Александар Васоски не го криеше револтот по поразот на дербито од Шкендија потенцирајќи дека судиите го одлучиле победникот. ...
  сите 48 | | | веќе видена

  В недела, 17. февруари, започнува вториот дел од македонската Прва фудбалска лига. Натпреварите започнуваат од 14:00 часот, а двојките за 19. коло се Шкендија ...
  сите 40 | | | веќе видена

  В недела, 17. февруари, започнува вториот дел од македонската Прва фудбалска лига. Натпреварите започнуваат од 14:00 часот, а двојките за 19. коло се Шкендија ...
  сите 40 | | | веќе видена