Фетел

  во

  Макс Верстапен извози фантастична трка освојувајќи ја големата награда на Бразил. Гасли изненади со Торо Росо на второто место, додека Хамилтон беше трет. Беше ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Макс Ферстапен е победник на Ф1 трката за големата награда на Бразил. Во трката со бројни возбудувања и два инциденти, на крајот на второто место заврши Пјер ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Себастијан Фетел и Шарл Леклер не ја завршија трката во Бразил откако имаа меѓусебен контакт кој ги елиминираше во ситуација кога можеа да се борат за висок ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Себастија Фетел и Шарлс Леклер се трагичарите на трката за големата награда на Бразил. Возачите на Ферари беа во позиција да се борат за место на пиедесталот, ...
  сите 69 | | | веќе видена