Фершпед

  во

  „Фершпед“ имаше успешна година. Добивката надмина 1,36 милиони евра, а профитот по акција е 75 евра и тоа е 6 отсто од последната пазарна цена. Ќе добијат ли ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Поззнатата бизнисменка од Скопје, која долги години управуваше со „Фершпед“, Кираца Трајковска, има проблеми со полицијата. Нема информации за што станува ...
  сите 16 | | | веќе видена

  * Фактор ги анализира бруто примањата на актуелните и поранешни директори на енергетската компанија од новиот извештај кој е објавен и на ниванта веб ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Ниту денес пратениците нема да дебатираат или расправаат. По тензиите кои произлегоа од а неуспехот да му се одземе пратеничкиот имунитет на пратеникот Трајко ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Се крие ли нешто зад одложувањето на седницата на која се одлучува за пратеничкиот имунитет на Трајко Вељаноски? Ова прашање си го поставува јавноста во ...
  сите 376 | | | веќе видена

  Најголемиот акционер во „Уготур“ продаде 20 отсто од своите акции во таа компанија на 14 февруари. Станува збор на Наташа Милева која работи во „Фершпед“ и тоа ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Истрагата за „Империја“ против Орце Камчев, Сашо Мијалков, Цветан Панделески, Ненад Јосифовиќ и уште десет лица засега е веќе поткрепена со материјални докази, ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Бизнисменот Орце Камчев е краен сопственик на фамозната офшор компанија Ексико, но и на компанијата Финзи, како и мозокот на целата операција зад случајот ...
  сите 15 | | | веќе видена

  По три месеци истрага, од СЈО откриваат дека имаат голем број на материјални докази, неколку сведоци, легално прислушувни разговори на дел од осомничените, со ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Злосторничко здружение кое функционирало повеќе од 8 години, од 2009 година, кога биле отворани и затворани фирми, перени милиони и милиони евра, менувани ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Истрагата на СЈО за случајот „Империја“ во која главни осомничени се Јордан Камчев и Сашо Мијалков водат и кон „Фершпед“. СЈО обезбеди докази како Камчев и ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Истрагата има и кривично дело измама, во случајот со обидот за преземање на „Фершпед“. Акционерката Кираца Трајковска сакала да земе кредит од Стопанска Банка ...
  | | веќе видена | слични

  СЈО го стега обрачот околу бизнисменот Орце Камчев и неговиот некогашен бизнис партнер и поранешен прв човек на УБК, Сашо Мијалков, разоткривајќи ја нивната ...
  | | веќе видена | слични