Фернандо Торес

  во

  Фернандо Торес ова лето го напушти мадридски Атлетико и кариерата ја продолжи во Јапонија. Потпиша за тамошниот Саган Тоса , а денес го постигна и својот прв ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Во таборот на Атлетико Мадирд се во постојана потрага по напаѓач кој ќе го замени Фернандо Торес и кој ќе биде резервна опција за првата виолина во нападот, ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Во таборот на Атлетико Мадирд се во постојана потрага по напаѓач кој ќе го замени Фернандо Торес и кој ќе биде резервна опција за првата виолина во нападот, ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Бројот „9", како проклетство,како парадокс.. Бројот кој на дресот на еден фудбалер симболизира голови, разбивање, топџија, прв стрелец... во клуб каков што е ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Алваро Мората реши да го смени бројот на својот дрес и се откажа од „деветката“ која ја носеше минатата сезона. Мората се одлучи да го земе бројот „29“ што го ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Најбрзиот човек на светот, Усаин Болт не се откажува од фудбалската кариера, конечно пронајде нов клуб. Болт ќе се обиде да добие договор со клубот од ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Како и секој ден се до затварањето на трансфер пазарот, редакцијата на Спортски.мк ќе ве известува за сите трансфери и трансфер гласини и се што е поврзано со ...
  сите 30 | | | веќе видена