Фернандо Торес

  во

  *Крај на натпреварите: Ајакс 1-0 Бенфика, Хофенхајм 3-3 Лион, Шахтар 0-3 Манчестер сити, Манчестер јунајтед 0-1 Јувентус, Реал Мадрид 2-1 П‘лзен, Рома 3-0 ЦСКА ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Џејми Карагер редовно ги коментира сите актуелни случувања во Премиер лигата, но ако тоа најчесто го прави како експерт за „Скај Спортс“, сега легендата на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Џејми Карагер редовно ги коментира сите актуелни случувања во Премиер лигата, но ако тоа најчесто го прави како експерт за „Скај Спортс“, сега легендата на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Најголемата сензација во 3. рунда од англискиот Лига Куп се случи синоќа кога Дерби од Чемпионшип на пенали го совлада Манчестер Јунајтед по нерешените 2:2 во ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Дерби Каунти направи огромно изненадување во третото коло на Карабао купот, откако го елиминираше големиот Манчестер Јунајтед на гостувањето на „Олд Трафорд“. ...
  сите 224 | | | веќе видена

  Фернандо Торес ова лето го напушти мадридски Атлетико и кариерата ја продолжи во Јапонија. Потпиша за тамошниот Саган Тоса , а денес го постигна и својот прв ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Во таборот на Атлетико Мадирд се во постојана потрага по напаѓач кој ќе го замени Фернандо Торес и кој ќе биде резервна опција за првата виолина во нападот, ...
  сите 28 | | | веќе видена