Фернандо Алонсо

  во

  Џенсон Батон се повлече од легендрната трка на издржливост 24 часа Ле Ман за да помине повеќе време со својата бремена девојка Бритни Ворд, која треба да се ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Легендата на Формула 1, Сер Џеки Стјуарт вели дека силата на тимот на Мерцедес е клучна во успехот на Луис Хамилтон, велејќи дека неговиот британски сонародник ...
  сите 32 | | | веќе видена

  ,,Светото тројство” на авто – мото светот до сега успеал да го освои само покојниот британски возач Греам Хил во шеесетите и седумдесетите години на минатиот ...
  | | веќе видена

  Големата награда на Кина е големо случување во историјата на Формула 1 со оглед дека тоа ќе биде 1000-та трка. Првата трка во Формула 1 беше одржана во 1950 ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Мекларен го демонстрираше дизајнот на својот тркачки автомобил за 103-тото издание на најпознатата трка од серијата „Индикар“. Победата за тимот ќе ја бара ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Двократниот шампион во Формула 1, Фернандо Алонсо, кој се повлече од својата кариера во најпрестижните автомобилски трки, ќе се врати на патеката. Шпанецот ќе ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Прославениот поранешен Формула 1 возач, Фернандо Алонсо се подготвува за највозбудливото рели издание во светот, Дакар. Шпанецот во моментов се наоѓа во Јужна ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Двократниот шампион во Формула 1, Фернандо Алонсо, кој се повлече од својата кариера во најпрестижните автомобилски трки, ќе се врати на патеката. Шпанецот ќе ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Двократниот шампион во Формула 1, Фернандо Алонсо, кој се повлече од својата кариера во најпрестижните автомобилски трки, ќе се врати на патеката. Шпанецот ќе ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Двократниот шампион во Формула 1, Фернандо Алонсо, кој се повлече од својата кариера во најпрестижните автомобилски трки, ќе се врати на патеката. Шпанецот ќе ...
  сите 9 | | | веќе видена