Фергусон

  во

  Оле Гунар Солскјер не го криеше бесот по крајот на натпреварот против Евертон и тој всушност беше едиствениот кој искрено ги поздрави фановите на Манчестер ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Оле Гунар Солскјер не го криеше бесот по крајот на натпреварот против Евертон и тој всушност беше едиствениот кој искрено ги поздрави фановите на Манчестер ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед вчера беше понижен и со 4-0 загуби од Евертон. Ова е еден од најтешките порази на „црвените ѓаволи“ во последните неколку години. Што е уште ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед во вчерашниот натпревар против Евертон доживеа вистински дебакл и на „Гудисон Парк“ „црвените ѓаволи“ беа поразени со високи 4:0. ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Оле Гунар Солскјер не го криеше бесот по крајот на натпреварот против Евертон и тој всушност беше едиствениот кој искрено ги поздрави фановите на Манчестер ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Дејвид Мојс во 2013 година го превзема Манчестер Јунајтед како замена за легендарниот Сер Алекс Фергусон. Сер Алекс го избра својот сонародник за наследник, но ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед и Оле Гунар Солскјер испишаа неколку негативни рекорди откако попладнево забележаа нов пораз и загубија на гостувањето кај Евертон со ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Алан Ширер не изддржа и на Твитер се потсмеваше со Манчестер јунајтед и нивниот менаџер Оле Гунар Солскјер, откако „ѓаволите“ загубија со 4:0 од Евертон, што е ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Шпанските фудбалери на Манчестер јунајтед не се задоволни бидејќи сметаат дека клубот им дава предност на англиските фудбалери во преговорите за нови договори, ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Шпанските фудбалери на Манчестер јунајтед не се задоволни бидејќи сметаат дека клубот им дава предност на англиските фудбалери во преговорите за нови договори, ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Антонио Валенсија пристигна во Манчестер Јунајтед летото 2009-та година, односно беше фудбалерот кој Сер Алекс Фергусон одлучи прв да го купи по заминувањето ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Легендата на чешкиот фудбал, Карел Поборски (47) за „Гардијан“ раскажа низ што се поминал откако инфекција му го зафатила лицето и бил во кома. Поборски со ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Легендата на чешкиот фудбал, Карел Поборски (47) за „Гардијан“ раскажа низ што се поминал откако инфекција му го зафатила лицето и бил во кома. Поборски со ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Капитенот на Манчестер Јунајтед, Антонио Валенсија со сигурност ќе си замине од клубот ова лето како слободен агент. Фудбалерот кој долги години служеше на ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Капитенот на Манчестер Јунајтед, Антонио Валенсија со сигурност ќе си замине од клубот ова лето како слободен агент. Фудбалерот кој долги години служеше на ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Капитенот на Манчестер Јунајтед, Антонио Валенсија со сигурност ќе си замине од клубот ова лето како слободен агент. Фудбалерот кој долги години служеше на ...
  сите 128 | | | веќе видена