Ферер

  во

  Шпанскиот ветеран Давид Ферер ќе се пензионира од тенисот во мај 2019 година на Мадрид опен, и во последното интервју зборуваше за својата долга кариера, но и ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Народниот театар од Охрид вечерва премиерно ќе ја изведе својата нова претстава – „Метод“ во режија на Ирена Стеријовска, поставка работена според истоименото ...
  сите 12 | | | веќе видена

  22-годишниот Русин во финалето денеска го совлада Новак Ѓоковиќ со резултат 2:0 во сетови 7:5 и 6:4 за еден час и 38. минути игра. Во првиот сет Ноле направи ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Шпанскиот тенисер Давид Ферер му го предаде мечот на Рафаел Надал вп 1.коло од УС Опен во САД при резултат 3:6 и 4:3 и ја заврши кариерата на Грен слем ...
  сите 66 | | | веќе видена

  36-годишниот Ферер се повлече од мечот поради повреда на раката. Шпанецот претходно објави дека американскиот Грен слем е последен во неговата кариера и дека ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Шпанскиот тенисер Давид Ферер со повреда го заврши натпреварувањето на гренд слем турнирите откако во првото коло на САД опен му го предаде мечот на Рафаел ...
  сите 62 | | | веќе видена