Фердинанд

  во

  Дефанзивецот на Барселона, Жерар Пике даде интересно интервју во кое се потсети на една ситуација од соблекувалната на Манчестер Јунајтед. Пике тогаш имаше ...
  | | веќе видена

  Оригиналот е со Евреи и Цане од Партибрејкерс им го има кажано тоа во клуб во Израел, кога почнала да работи дим-машината. Австријци влегуваат во штосот кога ...
  | | веќе видена

  Омиленото возило на „Фолксваген“ сè уште се бара на пазарот, и покрај завршувањето на неговото производство Фајненшел тајмс Во Мексико голема е носталгијата по ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Фолксваген неделава го прекинува производството на последната верзија на култниот модел „буба“ во својата фабрика во мексиканскиот град Пуебла.Ова го означува ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Прогресот не е загарантиран. Може да биде забавен, забранет или узурпиран. И тогаш морате одново да се борите за него. Шпанскиот сликар Франциско Гоја ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Стотици гости завршија во болница по труењето со храна на роденденската забава на Имелда Маркос (90), која се одржа на стадионот во Манила. Поранешната прва ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Повеќе од 240 луѓе се однесени во болниците во Манила поради труење со храна во текот на прославата на 90. роденден на некогашната прва дама на Филипините, ...
  сите 4 | | | веќе видена