Ферари

  во

  21 јануари 2019 1744.- Во Неапол умрел Џовани Батиста Вико, италијански филозоф. Се сметал за основач на психологијата на културата и на филозофијата на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Џиџа - мезимица и единица на музичарот Драган Стојковиќ Босанец знае како да се забавува во АмерикаПеачката Александра Стојковиќ Џиџа, моментално се наоѓа на ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Трикратниот светски шампион во Формула 1, легендарниот Ники Лауда, ја напуштил болницата, во која беше сместен поради грип, објавија австриските медиуми. На ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Синот на еден од најдобрите возачи на сите времиња во Формула 1, Михаел Шумахер, направи голем чекор кон овој спорт каде неговиот татко се прослави.Медиумите ...
  сите 16 | | | веќе видена

  По замената на Маурицио Аривабене со техничкиот шеф Матија Биното, италијанските медиуми тврдат дека во обид да се олесни работата на Биното, чија прва задача ...
  сите 8 | | | веќе видена