Фени Индустри

  во

  Блокотехна против Гостивар е втората полуфинална двојка за кошаркарскиот Куп на Македонија. Во последниот четвртфинален дуел, екипата на Марјан Србиновски го ...
  сите 54 | | | веќе видена

  После вчерашната победата во четвртфиналето против екипата на Фени Индустри (88:81), денеска “бело-сините” ќе се сретнат со Блокотехна во првото полуфинале од ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Во последниот четвртфинален дуел, екипата на Марјан Србиновски го победи Фени Индустри со 88:81. Тимот од Гостивар беше подобар противник, откако по првото ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Блокотехна против Гостивар е втората полуфинална двојка за кошаркарскиот Куп на Македонија.Во последниот четвртфинален дуел, екипата на Марјан Србиновски го ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Екипата на Гостивар ги комплетираше полуфиналните двојки во Купот на Македонија на кој домаќин е градот Гевгелија. Во последната четвртфинална пресметка четата ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Гостивар е чекор поблиску до четвртото финале во националниот куп, по победата вечерва против Фени Индустри со 88:81. Кавадарчани водеа само на почетокот и тоа ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Бранителот на трофејот во кошаркарскиот Куп на Македонија, МЗТ Скопје Аеродром, лесно се пласира во полуфиналето на завршниот турнир на осумте најдобри екипи ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Блокотехна рутински дојде до полуфиналето во кошаркарскиот Куп на Македонија триумфирајќи убедливо во четвртфиналниот дуел со Охрид. Предводникот на првиот ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Започнува завршницата на 27. издание на некогаш најмасовното кошаркарско натпреварување кај нас, кошаркарскиот КУП на Македонија. Кошаркарскиот клуб Гостивар ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Кошаркарите на Блокотехна се првиот полуфиналист на Купот на Македонија, откако денеска на убедлив начин со победа над АВ Охрид од 115-68 го отвори турнирот ...
  сите 90 | | | веќе видена