Фенербахче

  во

  Најплатениот фудбалер на Арсенал Месут Озил, наводно ја ставил својата куќа во Лондон на продажба со цена од околу осум милиони фунти. Овој потег на Германецот ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Кошаркарите на Реал Мадрид го победија Макаби Тел Авив со 86:85, откако имаа среќа во завршницата од средбата од Евролигата, која можеше да им припадне и на ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Денеска во фокусот ќе бидат натпреварите од квалификациите за ЕП 2020 во кои Македонија на Националната Арена „Тодор Проески“ игра против Словенија. Спортските ...
  сите 190 | | | веќе видена

  Елиф Елмас доби ново признание и е избран во идеалниот тим составен од највредните млади играчи во италијанската Серија А според „Трансфермакет“. Познатиот ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Македонскиот фудбалер Елиф Елмас минатото лето направи трансфер од Фенербахче во Наполи. Наполи го купи Елмас за 16 милиони евра, плус дополнителни бонуси. ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Со своите многу добри игри сега и во италијанскиот вицешампион предводен од славниот тренер Карло Анчелоти уште повеќе го привлекува вниманието. Сеуште нема ...
  сите 20 | | | веќе видена