Фенербахче

  во

  Кошаркарите на Фенербахче стигнаа до првата победа сезонава во Евролигата, славејќи со 87-80 на домашен терен против Басконија во третото коло. Турците се ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Македонскиот најдобар играч за минатиот век, Дарко Панчев, проговори за неговото време поминато во Вардар и причините поради кои си заминал. Панчев во април ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Дарко Панчев откри зошто ја напуштил функцијата спортски директор во Вардар, вели дека во клубот со случувале чудни работи и побара раководството да објасни ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Легендата на Вардар и Македонија, Дарко Панчев објасни зошто повеќе не е дел од „црвено-црните", вели дека во клубот се случувале чудни работи, не биле ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Колегите од хрватскиот весник „Вечерњи лист“ направија интервју со легендата на македонскиот и југословенски фудбал, Дарко Панчев. Разговараа за се по нешто, ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Во интервју за хрватски „Вечерњи“, македонската фудбалска легенда Дарко Панчев, меѓу другото, зборува и за случувањата изминативе неколку години во ФК Вардар. ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Шпанските гиганти Реал Мадрид и Барселона се во трка за македонскиот репрезентативец Елиф Елмас. Според Калчомеркато двата клуба внимателно го следат играчот ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Перо Антиќ од мај е претседател на македонската кошаркарска федерација, поранешниот играч на Црвена Звезда потпиша Меморандум за разбирање и соработка со ...
  сите 9 | | | веќе видена