Фенербахче

  во

  Елиф Елмас секојдневно се поврзува со трансфер во повеќе клубови ширум Европа, а еден клуб се почесто се споменува. Неодамна се појави вест дека спортскиот ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Елиф Елмас игра одлично во втората сезона во Фенербахче, за него се интересираат големите клубови во Европа, но според педантните турски аналитичари има една ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Ги бележиме реакциите на навивачите на Тотнем по информациите кои излегоа во јавноста дека Премиерлигашот е сериозен во своите намери да стигне до потписот на ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Речиси секојдневни се шпекулациите кои го поврзуваат Елиф Елмас со заминување од Фенербахче, а како се ближи летниот преоден рок заинтересираните клубови мора ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Како никогаш претходно по неговото пристигнување во редовите на Фенербахче, македонскиот репрезентативец Елиф Елмас е во фокусот на фудбалската јавност во ...
  сите 18 | | | веќе видена

  ЦСКА Москва и Фенербахче не успеаја да ги добијат вторите натпревари од четвртфиналните серии од кошаркарската Евролига против Басконија и Жалгирис, што значи ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Откако во првите мечеви фаворитите Фенербахче и ЦСКА Москва остварија убедливи победи на стартот на плејофот од Евролигата, денеска следуваше шок и домашен ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Откако во првите мечеви фаворитите Фенербахче и ЦСКА Москва остварија убедливи победи на стартот на плејофот од Евролигата, денеска следуваше шок и домашен ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Жалгирис ја доби драмата во Истанбул против Фенербахче, победи со 82:80 и ја комплетираше вечерта за сензации во Евролигата. Литванците го следеа примерот на ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Екипата на Басконија вечерва направи големо изненадување совладувајќи ја ЦСКА во Москва со 78:68. Гостите од Шпанија го контролираа резултатот во текот на ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Се појасно станува дека македонскиот фудбалски бисер, Елиф Елмас ова лето ќе направи трансфер во поголем европски клуб. Елмас подолго време е следен од голем ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Еден од најтиражните спортски медиуми во Италија, „Газета дело Спорт“ пренесува дека нов клуб се вклучил во трката за нашиот Елиф Елмас. „Газета“ во своето ...
  сите 18 | | | веќе видена