Фенербахче

  во

  Лацио го ангажираше Ведат Муриќи од Фенербахче како важно засилување, но сега нема да смета на неговите услуги наредните неколку недели. Репрезентативецот на ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Новиот фудбалер на римски Лацио, Ведат Муриќи, има коронавирус и испратен е во изолација, каде ќе остане во следните 14 дена. Тој е најопасен косовски напаѓач, ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Ведат Муричи, најдобриот фудбалер на Косово, или еден од најдобрите, според пишувањето на медиумите во Италија е заразен со Ковид-19. Познато е дека тој пред ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Голем проблем за косовската репрезентација на две недели пред дуелот со Македонија, нивниот најдобар фудбалер Ведат Муриќи има коронавирус. Македонија Новото ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Голем проблем за косовската репрезентација на две недели пред дуелот со Македонија, нивниот најдобар фудбалер Ведат Муриќи има коронавирус. Новото засилување ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Новиот напаѓач на Лацио, косовскиот репрезентативец Ведат Муричи, е позитивен на Covid-19, информираат од Фудбалската федерација на Косово. Тој во наредните 14 ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Милан – Болоња (20:45 ч.) Милан беше најпријатното изненадување во Серија А по враќањето на фудбалските возбудувања во ерата на корона-вирусот. Откако во јуни ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Последните објавени фотографии на Матеја Кежман, прикажуваат сосема различна слика од тоа што беше поранешниот напаѓач на Партизан, ПСЦ, Челзи, Атлетико ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Сега веќе е и официјално, најдобриот косовски напаѓач Ведат Муричи направи мегатрансфер пред дуелот со Македонија, селејќи се од Фенербахче во редовите на ...
  сите 25 | | | веќе видена