Феенорд

  во

  Нејтан Аке мина долг пат со чести позајмици, откако не успеа да се наметне во Челзи, но го потврди квалитетот во Англија, што го препозна Пеп Гвардиола, па ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Некогашниот француски гигант, Ремс најмногу се израдува на победата на ПСЖ во финалето на Купот против Олимпик Лион. Со триумфот на Светците, Ремс автоматски ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Екипата на Манчестер сити го договори трансферот на стоперот од Борнмут, Натан Аке. Се работи за искусен 25-годишен дефанзивец кој има и 13 настапи за ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Манчестер сити му понуди на Бурнемут 45 милиони евра за Нејтан Аке, а понудата е прифатена, објави „Дејли Мејл“. Одличниот холандски стопер, чиј клуб оваа ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Победата на Вардар над Фенербахче и елиминацијата на турскиот гигант во 2017 година одекна како „бомба“ во Европа. „Шок“ и неверување кај многубројните фанови ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Арјен Робен ја прекина фудбалската пензија и се врати во Гронинген, клубот во кој пристигна како 12-годишно момче и го најави раскошниот талент. Лани на 4. ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Еминентниот француски весник „Франс Фудбал“ ги избра 30-те стадиони каде има „најжешка“ атмосфера. Интересно е дека некои легендарни стадиони како „Сан Сиро“, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Францускиот магазин „Франс Фудбал“ во најновото издание објави листа на 30 стадиони во светот на кои има најдобра атмосфера. Бомбоњера, стадион на Бока ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Мај отсекогаш бил најфудбалскиот месец во годината, но не и во оваа “ ковидска“ 2020 година. Сепак, останува сеќавањето за едно од најголемите финалиња во ...
  сите 2 | | | веќе видена