Федерер

  во

  Швајцарскиот ас, Рожер Федерер и во оваа сезона ќе игра во полуфиналето на завршниот АТП турнир на кој домаќин е Лондон. Федерер вечерва го потврди пласманот ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Австрискиот тенисер Доминик Тим ја постигна првата победа во финалниот АТП турнир во Лондон, чиј награден фонд изнесува 8,5 милиони долари. Шестиот носител на ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Лондон, 15 ноември 2018 (МИА) – Австрискиот тенисер Доминик Тим ја постигна првата победа во финалниот АТП турнир во Лондон, чиј награден фонд изнесува 8,5 ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Австрискиот тенисер Доминик Тим ја постигна првата победа во финалниот АТП турнир во Лондон, чиј награден фонд изнесува 8,5 милиони долари.Шестиот носител на ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Кеи Нишикори започна феноменално на АТП Мастерсот во Лондон победувајќи го Рожер Федерер во првото коло, но наредните два меча кои ги одигра во „02“ арената ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Иако обложувалниците очекуваа јапонскиот тенисер Кеи Нишикори да слави против Доменик Тим на Мастерсот во Лондон, сепак Јапонецот повторно разочара со својата ...
  сите 139 | | | веќе видена