Федерацијата

  во

  Русите им се заканија на Полјаците дека ќе сносат последици доколку ја започнат изградбата на големата американска воена база на полска територија. Доколку САД ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во Штип на 16 Ноември во спотската сала Јордан Мијалков во организација на Федерацијата за училишни спортови во соработка со ППФМ се одржа државното првенство ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Шведска во саботата ја победи Турција со минимални 0:1 на гостувањето во Ескишехир, натпревар кој беше решен со голот на капитенот Гранквист од белата точка. ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Македонската кошаркарска федерација преку соопштение ја информира јавноста за случајот со Ненад Димитријевиќ за кога побараа суспензија од ФИБА поради одбивање ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Македонската кошаркарска федерација објави соопштение во кое објаснува кои се причините за побараната суспензија на Ненад Димитријевиќ. Дисциплинската комисија ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Студен бран пристигна во земјите од Западен Балкан и додека во Хрватска падна снег, во Федерацијата БиХ е прогласен црвен аларм поради најавени врнежи, а на ...
  сите 40 | | | веќе видена

  МКФ најпосле најде „слободен простор" да ја информира јавноста, онаа коашркарската пред се, за случајот кој ги брануваше „кошаркарските води", оној наречен ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Студен бран пристигна во земјите од Западен Балкан и додека во Хрватска падна снег, во Федерацијата БиХ е прогласен црвен аларм поради најавени врнежи, а на ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Студен бран пристигна во земјите од Западен Балкан и додека во Хрватска падна снег, во Федерацијата БиХ е прогласен црвен аларм поради најавени врнежи, а на ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Студен бран пристигна во земјите од Западен Балкан и додека во Хрватска падна снег, во Федерацијата БиХ е прогласен црвен аларм поради најавени врнежи, а на ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Студен бран пристигна во земјите од Западен Балкан и додека во Хрватска падна снег, во Федерацијата БиХ е прогласен црвен аларм поради најавени врнежи, а на ...
  сите 40 | | | веќе видена