Фед

  во

  На 11 септември 2018 година се одржа редовна седница на Комитетот за оперативна монетарна политика на НБРМ, на која беа разгледани клучните показатели за ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Нејмар го критикуваше американскиот судијата Џаир Маруфо, откако тој му даде жолт картон за симулација при 5:0 победата на Бразил над Ел Салвадор во Вашингтон. ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Студијата се потпира на длабинска анализа за разликата помеѓу приносот на тримесечните и 10-годишните американски државни хартии од вредност – разлика која ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Царините на САД и високите буџетски дефицити ќе го забават растот на американската економија, според една студија на економистите од приватниот сектор во САД, ...
  сите 45 | | | веќе видена

  На 14 август 2018 година се одржа редовна седница на Комитетот за оперативна монетарна политика на НБРМ, на која беа разгледани клучните показатели за ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Претседателот Трамп вети дека ќе ја поврати контролата над федералните резерви од семејството Ротшилд, ослободувајќи ги од штетни прописи кои со децении ја ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп вети дека ќе ја преземе контролата врз најмоќната банка во САД и оти ќе ја врати контролата над Федералните резерви од ...
  сите 2 | | | веќе видена