ФБ

  во

  Министерката Радмила Шекеринска во посета на касарната во Ѓорче Петров, во моментот кога пристигна најголемата пратка на нови гуми за армиските возила од ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Знам дека нема одговорност кај министерот за внатрешни работи, бидејќи се направени сите чекори од негова страна. Се водат две истраги – една е од внатрешна ...
  сите 192 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, заедно со министерот за финансии Драган Тевдовски, денеска одржаа прес-конференција на која ги ...
  сите 207 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, заедно со министерот за финансии Драган Тевдовски, денеска одржаа прес-конференција на која ги ...
  сите 207 | | | веќе видена

  Македонско друштво “Илинден”-Тирана и Македонско друштво “Илинден”-Тиранав Огранок Голо Брдо најостро ја осудуваат изјавата на Кристо Гоци потпретседател во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Македонските лекари и студенти по медицина забрзано учат германски јазик. Повеќе од 1200 млади лекари си заминале од земјава последните седум години. Алармот е ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Натпреварот помеѓу Вардар и Барселона во Лигата на шампионите кој ќе се игра на 11-ти ноември привлече огромен интерес кај македонската спортска јавност, ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Во Министерството за правда е пристигнато известувањето од Министерството за внатрешни работи дека поранешниот премиер Никола Груевски се наоѓа во Унгарија. Од ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Од Министерството за правда информираат за МИА дека во моментов се работи на комплетирање на потребната документација за неговата екстрадиција во Македонија. ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Во моментот кога големите светски лидери се гледаат речиси секојдневно, едни предупредуваат од национализам и духови на минатото, други цинично и ...
  | | веќе видена

  Од Министерството за правда информираат за МИА дека во моментов се работи на комплетирање на потребната документација за неговата екстрадиција во Македонија. ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Во Министерството за правда е пристигнато известувањето од Министерството за внатрешни работи дека поранешниот премиер Никола Груевски се наоѓа во Унгарија. Од ...
  сите 96 | | | веќе видена