Фатмир

  во

  Првата културна активност во рамки на проектот „Јакнење на отпорноста на локалните заедници на насилен екстремизам во Македонија" се организираше денеска, во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Не се редовно вработени, туку потпишуваат менаџерски договори – сите членови на Управниот одбор на најбогатата државна копанија Електрани на Македонија (ЕЛЕМ) ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Вложувањата во акцијата на „Макпетрол“ добија реална основа. Компанијата има извонреден раст на приходот од продажба и речиси тројно повисока добивка од 2017 ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Со оглед на тоа дека долго време не беше присутен во медиумите и имајќи го предвид фактот што се затвара Секретаријатот за спроведување на Рамковниот договор, ...
  сите 8 | | | веќе видена

  *Снег, ветер и магла. Вака е утрово во Маврово, Тетово, на Шапка и во Гостивар. Слаб снег има и на Стража и Плетвар но ив о крива Паланка. Најавите на ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Турнирот беше организиран во добри услови, на нас ни беше чест што учествовавме на тој турнир, кој што се организира секоја година и важи за еден од подобрите ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во Косовска Митровица утринава се случила страшна несреќа, кога работник кој работел на зграда паднал врз девојче кое поминувале покрај градилиштетот. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Две лица се тешко повредени, откако утринава, во центарот на северниот дел од Косовска Митровица, работник кој паднал од зграда, чија изградба е во тек, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во Косовска Митровица утринава се случила страшна несреќа, кога работник кој работел на зграда паднал врз девојче кое поминувале покрај градилиштетот. ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Вонредната седница за Платформата за дијалогот со Србија треба да се одржи денеска, со почеток во 9 часот , јави дописникот на МИА од Приштина. – Седницата е ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Вонредната седница за Платформата за дијалогот со Србија треба да се одржи денеска, со почеток во 9 часот , јави дописникот на МИА од Приштина. – Седницата е ...
  сите 139 | | | веќе видена