Фалкао

  во

  Колумбискиот интернационалец Радамел Фалкао до крајот на зимскиот преоден рок ќе го засили италијанскиот калчолигаш Милан, најавуваат медиумите на Апенините. ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Радамел Фалкао ги искористи божиќните и новогодишните празници за да се врати во родната Колумбија, но оттаму денеска ни пристигна исклучителна лоша вест, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Воглавно Монако во претходните години го гледавме како се бори за една од првите пет позиции во најквалитетната француска Лига 1, но оваа сезона барем досега ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Ќе остане запаметен како човек на одлука во натпреварот кој во фудбалската историја ќе важи за еден од оние антологиските. Хуан Кинтеро љубителите на фудбалот ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Овој гол кој беше виден и снимен на еден футсал натпревар става вистински хит на социјалните мрежи. Со години се восхитуваме на потезите на неверојатниот ...
  сите 12 | | | веќе видена