Facebook

  во

  Портпаролот на унгарската Влада Золтан Ковач не може ниту да ја потврди, ниту, пак, да ја демантира објавата на Facebook профилот на поранешниот македонски ...
  сите 187 | | | веќе видена

  Скопје, 13 ноември 2018 (МИА) – Не може судот самоиницијативно да определува мерка притвор, тоа е секогаш по барање на Обвинителството. Во случајот „Тенк“ од ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Од Google најпосле потврдија дека „dark mode“ ја чува и штеди батеријата на смартфоните. На презентацијата одржана на Android Dev Summit, од Google потврдија ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Соединетите Американски Држави, Русија и Кина не го потпишаа меѓународниот договор се кој се креира рамка за сајбер безбедност. Договорот е под покровителство ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Во следните неколку дена, нашиот главен град ќе ја нагости познатата и контроверзна американска фамилија Бол. Станува збор за кошаркарските ѕвезди Ламело и ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Родители и граѓански активисти на социјалните мрежи повикуваат на протест на пешачкиот премин на булеварот „Гоце Делчев“, откако пред два дена беше прегазен 15 ...
  сите 46 | | | веќе видена

  На својата официјална страна на Facebook, претседателот на Граѓанско Демократска Унија- ГДУ, г. Петар Колев, изрази жалење за немилиот настан кој што се случи ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Охрид, 10. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Членовите на Граѓанската иницијатива „Македонија блокира“, денес во Охрид ќе организираат протести пред домовите на ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Во чудовишниот пожар што ја зафати сојузната американска држава Калифорнија досега загинаа девет луѓе, а десетици се водат за исчезнати. Четворица изгореле во ...
  сите 131 | | | веќе видена