Facebook

  во

  Охрид, 23. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Ординацијата за физикална терапија „Валео“ од Охрид наскоро се сели на нова локација, каде сите корисници во иднина ќе можат ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Рускиот надзорен орган за комуникации најави дека се отворени правни постапки против Twitter и Facebook поради тоа што работењето на овие две социјални мрежи ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Австриските медиуми го објавија идентитетот на македонскиот државјанин кој до смрт ја избодел својата сопруга на паркинг пред супермаркиет во градот Тули, а ...
  сите 59 | | | веќе видена

  WhatsApp го ограничи бројот на луѓе на кои можете да им пренасочите една иста порака одеднаш со цел да се спречи ширењето дезинформации. Според Reuters, ова ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Facebook можеби ќе треба да ја плати најголемата казна, наметната некогаш од Федералната трговска комисија на САД за прекршување на приватноста, кои влијаат на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Педесетина студенти од Економскиот факултет во Прилеп зимскиот семестар го заокружија повеќе од успешно. Неколку месеци младите економисти беа активни чинители ...
  | | веќе видена