Фабио

  во

  Јувентус денеска ги демантираше информациите дека спортскиот директор Фабио Паратичи ќе го напушти клубот заедно со тренерот Маурицио Сари, а тоа вечерва и ...
  сите 134 | | | веќе видена

  Маурицио Сари по елимнацијата од Олимпик Лион во Лигата на шампионите експресно доби отказ, но нема потреба да се грижи за финансиите. Сари минатото лето ...
  сите 134 | | | веќе видена

  Организаторите на велосипедската трка околу Полска денеска излегоа со официјални информации за состојбата на Фабио Јакобсен. Холандскиот велосипедист заработи ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Тенисот по пауза од пет месеци конечно се враќа на големата сцена, дамите веќе тргнаа со турнирот во Палермо, додека официјалниот старт кај мажите ќе биде на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Канадскиот тенисер со црногорско потекло Милош Раониќ очигледно доста се опуштил за време на карантинот и може да се забележи дека има значителен вишок на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Паузата од коронавирусот и тоа како негативно влијаеше врз канадскиот тенисер Милош Раониќ. Тој се гледа дека во карантин навистина се „опуштил“. Светскиот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Фабио Јакобсен и натаму се бори за својот живот на интензивна нега во болницата во Полска, но лекарите информираат дека состојбата му е далеку постабилна од ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Имено, во последните метри во спринтот за победа во првата етапа се бореа Холанѓаните Дилан Гроневеген (Џамбо-Висма) и Фабио Јакобсен (Квикстеп). Во тие ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Денешната етапа од велосипедската трка во Полска ни донесе хорор каков што не сакаме да гледаме во овој спорт, бидејќи при најризичниот момент од трката, беше ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Фабио Капело секогаш зборува со посебна страст кога се италијанските фудбалски таленти во прашање, па таков е случајот и со новата ѕвезда која според ...
  сите 4 | | | веќе видена