Фабио

  во

  Глисерот се забил во вештачки гребен вчеравечер во обид да урне брзински рекорд , а во судирот загина и италијанскиот конструктор и бизнисмен, Фабио Бузи, како ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Три лица загинаа вчера во несреќа со глисер во близина на Венеција во обид да срушат брзинскиот рекорд од Монте Карло. Италијанските пожарникари велат дека ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Глисер кој се обидувал да сруши рекорд во брзина, се забил во вештачки гребен во венецијалнска лагуна во вторник навечер при што починале италијанскиот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Навистина контроверзна изјава даде искусниот италијански телевизиски аналитичар, Лусијано Пасирани кој посочи како може да се запре Ромелу Лукаку. 80 годишниот ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Италијанскиот аналитичар Лучано Пасирани беше избркан од ТВ канал, откако даде расистичка забелешка на адреса на Ромелу Лукаку, откако му предложи на играч, да ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Навистина контроверзна изјава даде искуссниот италијански телевизиски аналитичар, Лусијано Пасирани кој посочи како може да се запре Ромелу Лукаку. 80 ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Расизмот е сеуште огромен проблем на Апенините и Италијанците очигледно не можат да најдат решение како ова зло да исчезне не само од спортот, туку и воопшто ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Белгискиот напаѓач на Ромелу Лукаку на почетокот на овој месец беше жртва на расистички навреди. Интер пред две недели играше на гости против Каљари и во тој ...
  сите 19 | | | веќе видена

  „Господинот ‘нe’ е на пат да каже ‘да’“, пишува Corriere di Torino во натписот посветен на Марио Манџукиќ. Aвантурата на Манџукиќ во Јувентус е при крај. По ...
  сите 122 | | | веќе видена

  Словенија има нов спортски херој, откако Примож Роглич ја прослави својата прва победа на една од големите велосипедски трки по крајот на 21. етапа од Вуелта ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Словенија има нов спортски херој, откако Примож Роглич ја прослави својата прва победа на една од големите велосипедски трки по крајот на 21. етапа од Вуелта ...
  сите 5 | | | веќе видена