ФА

  во

  Челси доби забрана од ФИФА да купува нови фудбалери во наредните два преодни рока. Мерката е потпишана од Светската фудбалска асоцијација, откако беше утврдено ...
  сите 135 | | | веќе видена

  ФИФА му изрече забрана на Челси за купување на нови фудбалери во наредните два преодни рока поради прекршување на правилата за ангажман на млади фудбалери. ...
  сите 135 | | | веќе видена

  ФИФА му изрече забрана на Челси за купување на нови фудбалери во наредните два преодни рока поради прекршување на правилата за ангажман на млади фудбалери.Лоши ...
  сите 135 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед претстојниов викенд го чека големо дерби со Ливерпул во Премиер лигата, натрепвар кој составот на Оле Гунар Солскјер ќе го стартува во доста ...
  сите 104 | | | веќе видена

  По неколку години европски неуспех, познато чувство на разочарување владееше во Гелзенкирхен откако играчот на Сити – Николас Отаменди беше испратен во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Италијанскиот стратег Маурицио Сари се наоѓа во големи проблеми бидејќи Челзи игра во очајна форма во последните недели и се повеќе се пишува дека ќе добие ...
  сите 135 | | | веќе видена

  Пол Погба игра во навистина фантастична форма во последните два месеци. Заминувањето на Жозе Мурињо посебно влијаеше на Погба, а од натпревар во натпревар ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Еден од најугледните светски спортски медиуми „Скај Спортс“ пренесе дека вчера била одржана вонредна седница на челните лица на Челси. На седницата која била ...
  сите 135 | | | веќе видена