ФА

  во

  Клубовите од Премиерлигата денеска начелно постигнале договор за употреба на популарниот ВАР од следната сезона, наскоро ќе биде доставено формално барање до ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Клубовите од Премиерлигата денеска начелно постигнале договор за употреба на популарниот ВАР од следната сезона, наскоро ќе биде доставено формално барање до ...
  сите 34 | | | веќе видена

  ВАР пристигнува во Премиерлигата од следната сезона, клубовите денеска начелно постигнале договор за примена на видео технологијата и официјално ќе испратат ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Полудефанзивецот на Челзи, Н’Голо Канте одбил да ја добива платата во клубот преку офшор компанија, тврди „Медијапарт“. Дваесет и седумгодишниот Французин на ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Англиската Фудбалска асоцијација (ФА) му одреди 21 ден суспензија на судијата Дејвид Мекнамара, откако тој користеше „лист-камен-ножички“ да одлучи кој тим ќе ...
  сите 4 | | | веќе видена