Еврозоната

  во

  Франција и Германија договориле детален предлог за буџетот на еврозоната, кој треба да го охрабри растот, да се зајакне конкурентноста и да ја намали разликата ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Францускиот претседател Емануел Макрон в среда во Париз ќе се сретне со германската канцеларка Ангела Меркел, со која ќе се разговара за трансатлантските ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Корегираниот суфицит на тековната сметка во еврозоната се намали на 16 милијарди евра во декември од 23 милијарди евра во ноември, покажуваат податоците на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Министерството за финансии на Република Северна Македонија го објави неделниот економски преглед за периодот од 11 февруари до 15 февруари 2019 година. Во него ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Она што на многумина може со право да им изгледа како мало прашање, одлуката за промена на името од „Македонија” во „Северна Македонија” вклучуваше дваесет и ...
  сите 2 | | | веќе видена