Евросонг

  во

  Вокалните способности на нашата Марија Спасовска се добро познати како на нашата публика, така и на интернационално ниво, а доказ за тоа се многубројните ...
  сите 6 | | | веќе видена

  По премиерната изведба во живона гала-концертот на фестивалот „Тра-ла-ла“ во Битола, нашата евровизиска претставничка Марија Спасовска својата емотивна балада ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Јуниорскиот Евросонг е манифестација на која секој може да гласа за секого, што пак значи дека и ние, како сограѓани на македонската претставничка Марија ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Јуниорскиот Евросонг е манифестација на која секој може да гласа за секого, што пак значи дека и ние, како сограѓани на македонската претставничка Марија ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Откако собра дури пет награди на годинашното издание на фестивалот „Тра-ла-ла“ во Битола, нашата актуелна евровизиска претставничка Марија Спасовска викендов ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Долго време се шпекулирало за сексуалната определба на Марија Шерифовиќ, а фотките кои испливаа ја изненади јавноста.Имено, Марија била во страсна врска со ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Со задоцнување од неколку дена, евровизиската песна на Марија Спасовска конечно беше објавена на официјалниот канал на фестивалот на Јутјуб, а за само еден ден ...
  сите 7 | | | веќе видена

  12-годишната Марија Спасовска ќе ја пее баладата „Дома“ на Јуниорската Евровизија што оваа година ќе се одржи на 25 ноември во Минск, Белорусија. Македонската ...
  сите 11 | | | веќе видена

  „Секое дете заслужува топол дом“, порачува Марија Спасовска со прекрасната балада „Дома“, песна со која ќе ги брани боите на нашата земја на детскиот Евросонг, ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Вечерва со почеток од 18.15 во емисијата „Стисни плеј“ на Првиот програмски сервис на Македонската Телевизија, официјално ќе биде промовирана песната „Дома“, ...
  сите 10 | | | веќе видена

  12-годишната Марија Спасовска на 18 октомври ќе го промовира спотот за песната „Дома“ со која ќе настапи на годинашниот „Јуниор Евросонг“ во Минск, Белорусија. ...
  сите 14 | | | веќе видена