Европскиот

  во

  Тереза Меј му префрли на Јункер дека ја нарекол небулозна. Таа е под силен притисок на домашната јавност , па сакаше пред почетокот на состанокот со Јункер да ...
  | | веќе видена | слични

  ,, Според она што ми го кажуваат пилотите , Ф-16 е многу подобар од другите предложени авиони” , изјави Борисов на маргините на европскиот самит во Брисел . Се ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Во петокот во бурни услови го одбивме нападот на самитот не Европската унија во Брисел кој е свикан на имигрантите да им се дадат пари и права, изјави ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Столе Димитриевски утре ќе има прилика да го чува голот на Рајо Валјекано на гостување кај Реал Мадрид, и во пресрет на дуелот, даде интервју за „Марка“. ...
  сите 26 | | | веќе видена

  На прес конференцијата присустваа директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски кој истакна дека како резултат на големиот интерес по повод 50 ...
  сите 2 | | | веќе видена