Европски

  во

  Ова го истакна меѓу другото министерот за локална самоуправа, Сухејл Фазлиу на денешната посетата на општина Гази Баба, каде се сретна со градоначалникот, ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Министерството за локална самоуправа со три милиони денари ќе ја финансира првата фаза од санирањето на каналот во Сингелиќ, активност што е приоритет број ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Се одржа првата седница на Координативното тело за интелектуална сопственост, формирано според препораките од релевантните европски и меѓународни тела и ...
  | | веќе видена

  По високата оценка од жири комисијата на Screen International, се нижат добрите критики и во останатите европски и светски медиуми за филмот на Теона Стругар ...
  сите 45 | | | веќе видена

  УЕФА го казни грчкиот шампион АЕК со две сезони забрани за настап во европските натпреварувања. Атинскиот клуб, кој сезонава се натпреваруваше во групната фаза ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Бразилскиот фудбалер Марсело (30) многу веројатно ја игра последната сезона во дресот на Реал Мадрид, очекувањата се да го напушти клубот после 12 години. ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Постои се поголем расчекор помеѓу планираните и реализираните буџети на општините од Вардарски плански регион во периодот од 2013 до 2017 година, покажува ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Во чест на капитенот Аријан Адеми, и македонското знаме се најде во соблекувалната на Динамо Загреб при прославата на големиот успех и пласман на популарните ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Претседателот на Граѓанско Демократската Унија, Петар Колев, денеска се обрати пред учесниците на Самитот на Европските конзервативци и реформатори што се ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Францускиот претседател Емануел Макрон в среда во Париз ќе се сретне со германската канцеларка Ангела Меркел, со која ќе се разговара за трансатлантските ...
  сите 27 | | | веќе видена