Европејците

  во

  Турскиот претседател Ердоган ја користи маката на сириските бегалци за да ја уценува ЕУ. Европа мора одлучи како ќе реагира, пред да стане предоцна, смета ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Лидерите на Србија и Косово треба да сфатат дека од најдобар интерес за нив е да ги oстават разликите зад себе и да постигнат договор по углед на Грција и ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Лидерите на Србија и Косово треба да сфатат дека од најдобар интерес за нив е да ги oстават разликите зад себе и да постигнат договор по углед на Грција и ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Лидерите на Србија и Косово треба да сфатат дека од најдобар интерес за нив е да ги oстават разликите зад себе и да постигнат договор по углед на Грција и ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Лидерите на Србија и Косово треба да сфатат дека од најдобар интерес за нив е да ги oстават разликите зад себе и да постигнат договор по углед на Грција и ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Лидерите на Србија и Косово треба да сфатат дека од најдобар интерес за нив е да ги oстават разликите зад себе и да постигнат договор по углед на Грција и ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Сенаторот Рон Џонсон во ексклузивно интервју за украинската редакција на Гласот на Америка се осврна на односите САД – Украина, но и за предизвиците на Косово, ...
  сите 42 | | | веќе видена

   Кој ќе  биде новиот  комесар за добрососедство и проширување објави денeска во бриселновата претседателката на ЕК Урсула Фон Дер Лајен.  Иако во јавноста како ...
  сите 143 | | | веќе видена

  Ласло Трочањи, поранешниот министер за правда во владата на унгарскиот премиер Виктор Орбан е предложен за еврокомесар за проширување од страна на новата ...
  сите 143 | | | веќе видена

  Ласло Трочањи, поранешниот министер за правда во владата на унгарскиот премиер Виктор Орбан е предложен за еврокомесар за проширување од страна на новата ...
  сите 143 | | | веќе видена