Евролигата

  во

  Актуелниот шампион од Евролигата, Реал Мадрид е на една победа од фајнал фор турнирот, откако Факундо Кампацо ги предводеше до 78:63 победа над Панатинаикос во ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Актуелниот шампион од Евролигата, Реал Мадрид е на една победа од фајнал фор турнирот, откако Факундо Кампацо ги предводеше до 78:63 победа над Панатинаикос во ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Реал Мадрид е единствениот тим кој го одбрани домашниот паркет во четвртфиналните серии во Евролигата, совладувајќи го грчки Панатинаикос и во вториот меч, ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Барселона израмни на 1-1 во четвртфиналната серија против Анадолу Ефес во Евролигата, совладувајќи го турскиот гигант на гостински терен со резултат 72-74. ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Откако во првите мечеви фаворитите Фенербахче и ЦСКА Москва остварија убедливи победи на стартот на плејофот од Евролигата, денеска следуваше шок и домашен ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Откако во првите мечеви фаворитите Фенербахче и ЦСКА Москва остварија убедливи победи на стартот на плејофот од Евролигата, денеска следуваше шок и домашен ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Жалгирис ја доби драмата во Истанбул против Фенербахче, победи со 82:80 и ја комплетираше вечерта за сензации во Евролигата. Литванците го следеа примерот на ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Екипите на Реал Мадрид и Анадолу Ефес ја искористи ја предноста на домашниот терен и славеа над Панатинаикос, односно Барселона во првите натпревари од ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Актуелниот шампион од Евролигата, Реал Мадрид успеа да го изддржи неверојатниот кам-бек на Панатинаикос за да стигне до 75:72 победа во првиот меч од плејофот. ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Актуелниот шампион од Евролигата, Реал Мадрид успеа да го изддржи неверојатниот кам-бек на Панатинаикос за да стигне до 75:72 победа во првиот меч од плејофот. ...
  сите 14 | | | веќе видена