Евролига

  во

  Кошаркарите на Гран Канарија изборија пласман во Евролигата за следната сезона откако ја победија Валенсија во четврт-финалето од шпанското првенство. Со оглед ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Кошаркарите на Гран Канарија изборија пласман во Евролигата за следната сезона откако ја победија Валенсија во четврт-финалето од шпанското првенство. Со оглед ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Кошаркарите на Гран Канарија изборија пласман во Евролигата за следната сезона откако ја победија Валенсија во четврт-финалето од шпанското првенство. Со оглед ...
  сите 11 | | | веќе видена