Евролига

  во

  Шестата рунда во кошаркарската Евролига донесе интересни дуели, но пред се квалитетна кошарка, одлични акции, но и мајсторски потези. Секое коло стандардно се ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Големото грчко дерби во Евролигата помеѓу Панатинаикос и Олимпијакос ги исполни сите очекувања откако ПАО стигна до победа од 93:80 по неверојатниот пресврт во ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Екипата на Баерн Минхен ја спаси честа на домаќините, остварувајќи ја единствената победа на првите четири одиграни средби од 6.коло во кошаркарската Евролига. ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Во Милано се одигра најинтересниот и најдраматичниот меч од петтото коло во Евролигата, откако Армани Милано дозволија да се „стопи“ предноста од 14 поени, за ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Истанбул, 2. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Европскиот вице-шампион, Фенербахче стигна до тешка победа над Баерн Минхен од 89:84, во меч во кој германскиот шампион ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Европскиот вице-шампион, Фенербахче стигна до тешка победа над Баерн Минхен од 89:84, во меч во кој германскиот шампион пружи одличен отпор во Истанбул. Баерн ...
  сите 12 | | | веќе видена