Еврокупот

  во

  Шпанскиот прволигаш, Валенсија ја победи Алба Берлин и по четврти пат во својата историја го освои пехарот во Еврокупот. Валенсија не дозволи никакво ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Шпанскиот прволигаш, Валенсија ја победи Алба Берлин и по четврти пат во својата историја го освои пехарот во Еврокупот. Валенсија не дозволи никакво ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Валенсија по четврти пат го освои кошаркарскиот Еврокуп, откако во „мајсторката“ со 89:63 беа подобри од Алба Берлин. Гостите поведоа со 11:0, а домаќините ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Во Мадрид во среда би требало да биде промовирано Здружението на тренери од Евролигата, а првиот претседател ќе биде легендарниот Жељко Обрадовиќ, додека ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Со натпреварот помеѓу руските тимови Уникс Казан и Локомотив Кубан во 17 часот почнува разигрувањето за титулата во кошаркарскиот Еврокуп. Освен рускиот ...
  сите 11 | | | веќе видена