Евреи

  во

  Израелските граѓани утре на вонредни избори ќе гласаат за новиот состав на Кнесетот. Актуелниот израелски премиер Бенјамин Нетанјаху по неубедливите избори во ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Израелските граѓани утре на вонредни избори ќе гласаат за новиот состав на Кнесетот.Актуелниот израелски премиер Бенјамин Нетанјаху по неубедливите избори во ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Европската Унија најстрого го осуди чинот на испишување навредливи пораки врз ѕидовите од нејзината амбасада во Тел Авив и побара брза истрага од страна на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Европската Унија најстрого го осуди чинот на испишување навредливи пораки врз ѕидовите од нејзината амбасада во Тел Авив и побара брза истрага од страна на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Петнаесет месеци откако Хитлер ја заземал Австрија, сите тамошни клубови играле во првенството на Германија. На 18 јуни 1929 година, на „Олимпискиот стадион“ ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Европската Унија најстрого го осуди чинот на испишување навредливи пораки врз ѕидовите од нејзината амбасада во Тел Авив и побара брза истрага од страна на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Европската Унија најстрого го осуди чинот на испишување навредливи пораки врз ѕидовите од нејзината амбасада во Тел Авив и побара брза истрага од страна на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Европската Унија најстрого го осуди чинот на испишување навредливи пораки врз ѕидовите од нејзината амбасада во Тел Авив и побара брза истрага од страна на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Со членството на Република Северна Македонија, НАТО и Европската Унија стануваат посилни, а нашиот регион побезбеден, рече претседателот, Стево Пендаровски, на ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Со членството на Република Северна Македонија, НАТО и Европската Унија стануваат посилни, а нашиот регион побезбеден, рече претседателот Стево Пендаровски на ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Со членството на Република Северна Македонија, НАТО и Европската Унија стануваат посилни, а нашиот регион побезбеден, рече Претседателот на Република Северна ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Со членството на Република Северна Македонија, НАТО и Европската Унија стануваат посилни, а нашиот регион побезбеден, рече Претседателот на Република Северна ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху објави дека ќе анектира големи делови од окупираните палестински територии ако следната недела повторно биде избран. Тој ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Во сојузната американска држава Њујорк стапи на сила нов закон според кој децата мора да бидат вакцинирани , ако одат на училиште. Така 26 000 деца и нивните ...
  сите 57 | | | веќе видена

   На ред дојде и Ерусалим! Пред полноќ пристигнавме во светиот град, само што се сместивме кај новиот кауч-сурфер и пробав да вклучам светло во друга соба, ...
  сите 22 | | | веќе видена