Евгениј

  во

  Московскиот суд Лефортовски го продолжи за три месеци притворот за четворица од 24 украински морнари кои беа уапсени во ноември минатата година за кршење на ...
  | | веќе видена

  Московскиот суд Лефортовски го продолжи за три месеци притворот за четворица од 24 украински морнари кои беа уапсени во ноември минатата година за кршење на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Московскиот суд Лефортовски го продолжи за три месеци притворот за четворица од 24 украински морнари кои беа уапсени во ноември минатата година за кршење на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Тие на ЕП забележаа резултати над т.н. минимален квалификациски скор (МКС), што дава можност, врз основа на поднесена апликација до Трипартитната комисија на ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Актуелниот НХЛ-првак, тимот на Вашингтон капитолс и третпат сезонава издвојува победа против Каролина хурикејнс, овојпат со убедливи 4-1. Домаќините ја ...
  сите 17 | | | веќе видена

  На денешен ден - 23 март 23 март 2019 - Светски ден на метеорологијата и на водите 1309.- Папата Клемент Петти ја преместил папската престолнина во Авињон, во ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Македонија против Летонија ќе ги стартува квалификациите за пласман на Европското Првенство во 2020 година. Според противникот, ова е право време за прв пат ...
  сите 40 | | | веќе видена

  За четири месеци членовите на екипажот треба да извршат околу 80 експерименти, да увежбаат „лет“ на Месечината и „спуштање“ на нејзино тло.Учесниците на ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Најдоброрангираниот македонски шахист Кирил Георгиев со изненадувачки пораз од тотален аутсајдер стартуваше на Европското поединечно првенство во шах кое од ...
  сите 13 | | | веќе видена

  НАТО треба да одговара за многу постапки, меѓу кои и за бомбардирањето на СР Југославија, оцени денеска членот на Одборот за меѓународни работи во рускиот ...
  сите 54 | | | веќе видена

  НАТО треба да одговара за многу постапки, меѓу кои и за бомбардирањето на СР Југославија, оцени денеска членот на Одборот за меѓународни работи во рускиот ...
  сите 55 | | | веќе видена