Евертон

  во

  Голем е интересот за ѕвездата на Евертон кој блесна во новата сезона, освен одличните настапи во Премиерлигата, брзо импресионираше и во дресот на Бразил, ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Тажен ден на „Олд Трафорд“. Еден од најзаначјните луѓе во историјата на Манчестер Јунајтед и за славната генерација „92“ Ерик Харисо н денес почина во 82-та ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Дербито на Премиерлигата помеѓу Манчестер сити и Челзи кое почнува во 17 часот, не е важно само за овие два тима кои имаат различни приоритети, туку резултатот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  „Црвените“ се вратија на лидерската позиција на табелата откако попладнево со 3-0 ја добија пресметката на Енфилд со Борнмут, но мечот беше одбележан од нова ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Ливерпул на „Енфилд“ го разби Бурнемоут со 3:0 во 26-тото коло од Премиер лигата и се врати на врвот на табелата. „Црвените“ денес едноставно мораа да победат. ...
  сите 11 | | | веќе видена

  На тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп „му гори под нозете“. Германскиот стратег е под притисок во најскоро време да го врати тимот на победнички патеки, но и да ...
  сите 26 | | | веќе видена