Евертон

  во

  Ветеранот Вејн Руни официјално вечерва и стави крај на својата репрезентативна кариера и тоа на пријателската средба против САД која неговата Англија ја доби ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Вејн Руни на вечерашниот пријателски меч помеѓу Англија и САД ќе го одигра својот 120-ти и последен натпревар во дресот со бројот 10 на репрезентацијата. Хари ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Голманот брани во одлична форма во дресот на Евертон каде во новата сезона има одлични перформанси, најави уште подобри со една мајсторија на тренингот на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Со оглед на тоа што клупските активности повторно се ставени во мирување, односно следува период за репрезентациите, реномираниот медиум „Скај Спортс“ ја ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Со оглед на тоа што клупските активности повторно се ставени во мирување, односно следува период за репрезентациите, реномираниот медиум „Скај Спортс“ ја ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Иако со ремито против Евертон, Челзи испушти прилика за беспрекорен старт, непоразеноста на тимот од Лондон на Маурицио Сари му донесе посебен статус. ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Тешко е да се предвиди што ќе се случува, но јасно е дека претпоставената суперлига ќе влијае на националните лиги и на љубителите на фудбалот во тие земји По ...
  сите 34 | | | веќе видена