ЕУРОДИЗЕЛ

  во

  Регулаторната Комисија за Енергетика тукушто ги објави новите цени на горивата – бензините поевтинуваат за 4, односно 4.5 денари, додека цената на дизелот се ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Бензините поевтинуваат за 3,5 денари, дизелот за денар и половина, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажната цена на бензинот ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Регулаторната комисија за енергетика денеска ги објави новите цени на дериватите. Според новиот ценовник, што ќе стапи во сила од ноќеска, малопродажната цена ...
  сите 38 | | | веќе видена