Ето

  во

  Со почетокот на седн и цата на Ком и с и јата за уставн и прашања на која се расправа за на црт уставн и те амандман и стартуваше втората фаза од ...
  сите 240 | | | веќе видена

  Невообичаено топлото време за овој период од годината ќе се задржи до околу 20. ноември, со максимални температури и до 20 степени Целзиусови, прогнозираат од ...
  сите 182 | | | веќе видена

  На првиот состанок на За едн и чк и от и нтерд и сц и пл и на рен комитет на експерт и (З И КЕ) меѓу Македон и ја и Грц и ја за и стор и ск и , ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Овој октомври е за дури 6 степени Целзиусови потопол во однос на претходните во Скопје, а слично, но уште потопло било, на пример, на 1. октомври 2012 година ...
  сите 159 | | | веќе видена

  Едно од најголемите дерби во светот ќе се игра денес на „Камп Ноу“, каде што Барселона ќе биде домаќин против Реал Мадрид. Ова „Ел Класико“ ќе се памти долго ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Иако ДС Јунајтед му нуди големи привилегии како суперѕвезда, Вејн Руни го одбил сето тоа, сака да биде еднаков како и сите други играчи во тимот. Англија Како ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Иако ДС Јунајтед му нуди големи привилегии како суперѕвезда, Вејн Руни го одбил сето тоа, сака да биде еднаков како и сите други играчи во тимот. Како ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Барселона и Интер вечерва ќе одиграат уште еден натпревар во Лигата на шампионите, но тешко дека ќе гледаме спекаткл како пред скоро девет ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Поради повредата на раката, Лионел Меси ќе пропушти неколку натпревари, па затоа нема да биде во двобој со лутиот ривал Реал Мадрид. Меси прво го пропушта ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед имаше шанса да стане единствениот клуб кој ја одбранил титулата во Лигата на шампионите во 2009 година (прв во новиот форма), но сепак ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед имаше шанса да стане единствениот клуб кој ја одбранил титулата во Лигата на шампионите во 2009 година (прв во новиот форма), но сепак ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед имаше шанса да стане единствениот клуб кој ја одбранил титулата во Лигата на шампионите во 2009 година (прв во новиот форма), но сепак ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Мајкл Карик во овој момент е соработник на Жозе Мурињо и е дел од стручниот штаб на Португалецот, а со самото тоа, ја продолжи љубовта кон клубот каде ги мина ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Бојан Кркиќ во овој момент се натпреварува во англиската втора фудбалска лига како член на Стоук Сити, а во ситуација кога се обидува да ја врати својата ...
  сите 3 | | | веќе видена