Етиопија

  во

  Во 2018 година концентрацијата на богатство се зголемила уште повеќе и 26-те милијардери имаат толку пари колку и половина од сиромашното население во светот. ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Поради климатските промени и уништувањето на шумите можно е да исчезнат повеќе од половина видови кафе во светот, меѓу кои и популарните комерцијални кафиња ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Поради климатските промени и уништувањето на шумите можно е да исчезнат повеќе од половина видови кафе во светот, меѓу кои и популарните комерцијални кафиња ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Најмалку 17 лица загинаа, а десетина се повредени во сообраќајна несреќа што се случи во западна Етиопија. Несреќата се случила на пат помеѓу градовите Шамбу и ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Во сообраќајна несреќа во Етиопија, загинаа 17 лица, објавија локалните медиуми.Сообраќајна незгода се случи во неделата вечер, кога автобус кој патувал по ...
  сите 16 | | | веќе видена