Етихад

  во

  Манчестер Сити-Њукасл е нашиот избор за натпревар на денот. Меч од 34. коло во англиската Премиер лига кој за Њукасл е можност да се искачи погоре на табелата, ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Преостанатите реванш-дуели од осминафиналето во Лигата на шампионите ќе се одиграат според планот, односно како што им следува на екипите да бидат домаќини во ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Рахим Стерлинг инсистираше на тоа дека Манчестер Сити се развива откако го победи Ливерпул, новопрогласениот англиски шампион, 4-0. Оваа победа, за Стерлинг ја ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Манчестер Сити со убедливи 4-0 го победи Ливерпул кој го одигра првиот меч откако ја завери титулата во Премиерлигата. Англија Натпреварот почна со шпалир кој ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Манчестер Сити и официјално му ја предаде шампионската титула на Ливерпул. Пред почетокот на мечот организираа шпалир, односно шампионски пречек на „Етихад“, ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Новиот шампион на Англија, Ливерпул кој го презеде трофејот токму од Сити, беше прегазен на „Етихад“. Јунак во триумфот беше поранешниот играч на Ливерпул, ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Манчестер сити до доби безначајното дерби против Ливерпул со убедливи 4-0. Избраниците на Јирген Клоп се опуштија по освоената титула во Премиер лигата и му ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Менаџерот на Манчестер Сити потврди дека Џејдон Санчо сигурно нема да се врати во клубот. Младиот Англичанец беше дел од младинските школи на „граѓаните“, а ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Менчестер Сити – Ливерпул дефинитивно е најинтересниот дуел денеска. Иако Ливерпул е новиот шампион на Англија, Сити дефинитивно ќе заврши како втор, овој меч ...
  сите 68 | | | веќе видена