ЕСРА

  во

  ЦИВИЛ најостро ги осудува нападите, клеветите и заканите кои деновиве Константин Плевнеш, професор во ЕСРА, ги упати до проф. Катерина Колозова и нејзините ...
  сите 25 | | | веќе видена

  КУЛТРЕНИНГ - часовите по современ танц и движење наменети за граѓаните, програмската целина на Локомотива - Центар за нови иницијативи во уметноста и во ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Турските актери Салих Бадемџи и Имер Узгун, познати како Фикрет и секретарката Есра од серијата „Истанбулската невеста“ ќе станат родители. Тие го чекаат ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Сите сме утрово по малку разочарани, но ние многу добивме. Самиот факт дека дојдовме до две номинации на Оскарите е една огромна добивка за сите, за цела ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Една од најблагородните компоненти на оваа монодрама е актеровата блискост со публиката која за време на претставата станува релевантен дел од нејзиното ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Многу зеленило, минималистички ентериер, затворен летниковец како сала за состаноци– зградата на „Аџибадем проџект менаџмент“ е еден од последните нивни ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Вчера, со втората проекција, заврши 27 издание на Фестивалот на аматерскиот и документарен филм Камера 300. Сè уште не стивнуваат впечатоците од прикажаните и ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Во велешкиот театар „Јордан Хаџи Константинов-Џинот“ вечерва во 20 часот премиерно ќе биде изведена комедијата „Слуга на двајца господари“ од италијанскиот ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Во велешкиот театар „Јордан Хаџи Константинов-Џинот“ утревечер во 20 часот премиерно ќе биде изведена комедијата „Слуга на двајца господари“ од италијанскиот ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Во велешкиот театар „Јордан Хаџи Константинов-Џинот“ утревечер во 20 часот премиерно ќе биде изведена комедијата „Слуга на двајца господари“ од италијанскиот ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Работилницата ќе ја одржи познатиот музичар и композитор Оливер Јосифовски, основач на групата „Љубојна“ заедно со пијанистот Филип Димишковски, Тимко ...
  сите 11 | | | веќе видена

  „Ритамот – Движењето, Музиката – Дишењето“ е насловот на музичката работилница што во организација на Националната установа „Охридско лето“ утре ќе се одржи во ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Во организација на Националната установа „Охридско лето“ утре во црквата „Света Софија“ во Охрид со почеток во 19 часот ќе се одржи работилница под наслов ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Во организација на Националната установа „Охридско лето“ утре во црквата „Света Софија“ во Охрид со почеток во 19 часот ќе се одржи работилница под наслов ...
  сите 10 | | | веќе видена